Žyma: baidarių

Partneriai

Svetainių katalogas

Direktorija.lt

Nerandu.lt

Baidarių mėgėjai žiemą mėgsta plaukioti tik tada, kai būna bent kiek sniego

Šilta žiema nepalanki baidarių nuomai. Upės nenusekusios, ledo irgi nėra, bet plaukimo žiemą gerbėjai labiau mėgsta, kai būna bent šiek tiek sniego.
Tol, kol nerа sniego, bemaž nėra ir baidarininkų.
Sniegu užklotos vaizdingos pakrantės ir gamtą kaustanti ramybė – žiemos irklavimo privalumai, todėl vandens turistai vis dar laukia, kada ims sūkuriuoti snaigės. Iki šiol jų neviliojo šiltos žiemos gamtos peizažas, niekuo nesiskiriantis nuo vėlyvo rudens.
Aplamai turistavimas žiemą Lietuvoje, nekalbant apie vandens turizmą, dar neturi tokių tradicijų kaip Skandinavijoje ar Amerikoje.
Nors baidarės žiemą i upes įleidžiamos ne pirmus metus, bet tai daro tik keletas ir tie patys žmonės.
Vandens turistų grupelėse atsiranda ir naujokų, bet baidarininkų branduolys išlieka tas pat.
Kainos žiemą nesikandžioja, išsinuomoti baidarę – perpus pigiau nei vasarą: para – apie 35 litus.
Baidarių nuoma sunkmetį tebejunta. Toli ne kiekvieną savaitgalį turistai baidares sumerkia į upes ir kitus vandens telkinius. Anksčiau jų pasitaikydavo vienas kitas, dabar dar mažiau.
Dabar žiemą – visiška tyla. Tik Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai kaikas užsisako. Paprastai per šias šventes kasmet plaukia tie patys žmonės. Susiburia po 10–30 draugų.
Baidarių nuoma pagyvėja pavasariop, kai upėse vanduo ima smarkiau kunkuliuoti.
Žiemą baidarių nuomos kainos – sutartinės. Kaina priklauso ir nuo plaukiančių žmonių skaičiaus, ir maršruto ilgio. Žiemą išsinuomoti tenka ir drėgmės nepraleidžiančius kostiumus.
Plaukiant baidarėmis žiemą, sušalti neįmanoma
Plaukiant žiemą, jei nedidesnis nei dešimties laipsnių šaltis, sušalti bemaž neįmanoma, mat jei smarkiau irkluojama, tikrai nebus šalta.
Tačiau sunkumų kiltų išsirengus į žygį, kai spaudžia smarkokas šaltis. Tuomet apledėja irklai, apranga, baidarės, jas dėl ledo sunku ištraukti į krantą.
Nors keletas žmonių iš grupės turėtų vilkėti neperšlampančius drabužius – hidrokostiumus, nes kas gi antraip liptų į vandenį nuleisti ar ištraukti į krantą baidarių?
Miegoti palapinėje žiemą – ne šalčiau nei vasarą lyjant lietui. Svarbiausia – turėti gerus miegmaišius ir tinkamą aprangą.

     

Baidrės, baidarė, plastikinė baidarė, dvivietė baidarė

Baidarės patogios sėdynės, erdvi daiktadėžė. Baidarė stabili, greita ir paprastai valdoma. Baidarėje galima pasisodinti vaiką maždaug iki 7 m ar savo keturkojį augintinį. Tai lietuviško dizaino baidarė. Populiariausias plastikinės baidarės dizainas Lietuvoje.

 

Baidarės tipas: turistinė – pramoginė baidarė

3 sandarios oro erdvės (dėl papildomo saugumo),
elastiniai kordai, paviršiuje tvirtinti smulkesniems daiktams,
2 patogios sėdynės,
1 sandari bagažinė.

Baidarių nuoma

aktyvus poilsis, kelionės upėmis, plaukimas baidare, baidarės, baidarės, baidare, baidare, baidarė, baidarių nuoma, baidarių nuoma, baidarės nuoma, baidaremis, baidarėmis, vandens turizmas,  vandens pramogos